22.06.2016, Warszawa: Wielkie Przebudzenie Mocy

Moc budzi się powoli i skutecznie. Potrzebuje czasu, ale każda minuta to coś, co daje Człowiekowi siłę na zawsze. Niełatwo jest określić, kiedy nastąpi przebudzenie Mocy. My już wiemy.

PREMIERA KSIĄŻKI I SEMINARIUM

„Nie jestem kosmitą. Mam zespół Aspergera”

22. czerwca 2016 Teatr Kamienica, Scena na Parterze
Aleja Solidarności 93, Warszawa

Według definicji z Wolnej Encyklopedii Ziemian, seminarium jest to forma przekazu, w której uczestnicy biorą czynny udział. Naszą ideą jest włączyć Państwa w poszukiwanie Mocy.

Jest to metoda wyszukana
– specjalnie dla Was –
Ludzi o wielkich możliwościach.

Seminarium „Nie jestem kosmitą” to okazja by podzielić się nową wiedzą, utrwalić dotychczasowe osiągnięcia, umieszczając je we właściwej przestrzeni, a także twórczo odnieść się do zagadnień, które wydają się być… kosmiczne.

Naszą ideą jest pokazanie wszystkim Ludziom, jak wartościowym może być Człowiek ze spektrum autyzmu. Nie kosmita. Człowiek.

Zapraszamy – poznajcie niezwykłych Ludzi, którzy opowiedzą o swoich pasjach, przeżyciach, sukcesach i pomysłach na życie.

Do zobaczenia w Teatrze Kamienica,
Niekosmiczna Załoga Międzyplanetarna

Program premiery książki i seminarium

9.30 – 10.00 rejestracja uczestników

10.00

dr Joanna Ławicka: Tożsamość człowieka z zespołem Aspergera w lustrze społecznym.
Kiedyś chodziliśmy po Ziemi. Żyliśmy wśród ludzi, przekonani, że jesteśmy tacy, jak wszyscy do- okoła. Widzieli w nas kosmitów. Wsiedliśmy w prom, polecieliśmy wśród gwiazd szukać takich, jak my. Dzisiaj wracamy. Wiemy, że mieliśmy rację.

11.00

Katja Schrödinger: „Autyzm jest fajny. Prawo do bycia sobą.”
Informatyczka, blogerka i Człowiek. Wegetarianka, miłośniczka otwartego oprogramowania. Wie, że najważniejsze to umieć być sobą nawet, jeżeli świat tego nie ułatwia. Uwielbia czytać i czyta od zawsze. Autorka projektu gry komputerowej Ausi Autism Simulator oraz bloga „Koci Świat ASD”. Tłumaczy z wielu języków. Nie tylko z kociego na ludzki. Diagnozę spektrum autyzmu otrzymała w czwartym roku życia.

11.40 – przerwa kawowa, spotkanie z autorkami

12.00

dr Joanna Ławicka: Wyjątkowy umysł. Badania nad istotą zespołu Aspergera.
Wszystko ma jakiś początek i gdzieś się zaczyna. W naszej podróży dotarliśmy do miejsc, których się nie spodziewaliśmy. Znaleźliśmy źródła zachowań społecznych i poznaliśmy wyjątkowe umysły. Podzielimy się fascynującą wiedzą…

13.00

Krystian Głuszko: „Uroda autystyczna. Bez skalpela i makijażu. Bez udawania.”
Pisarz, barman, bloger i Człowiek. Studiował pedagogikę, ale kosmiczne wichry rzuciły go w inne rejony wszechświata. Autor trzech książek, ojciec pięknej córki, mąż wspaniałej żony. Dąży do sz- częścia, chociaż doskonale wie, że na szczęście trzeba sobie ciężko zapracować. Niezwykle po- godny, ale potrafi też zatopić się w odmętach bezbrzeżnego smutku, z którego wytrwale szuka wyjścia. Uważa, że zespół Aspergera, o którym wie od 23 roku życia, to specyficzna, indywidualna uroda.

13.30 przerwa kawowa, spotkanie z autorkami

14.00

dr Joanna Ławicka: Nie jestem kosmitą. Mam zespół Aspergera. O tolerancji dla inności.
Wróciliśmy. W pełni przekonani, że nie jesteśmy kosmitami. Zobaczyliśmy przestrzeń międzypla- netarną, obejrzeliśmy z bliska gwiazdy. Jesteśmy ludźmi. Spotkajmy się i porozmawiajmy o tym, jak wspierać, nie odzierając z człowieczeństwa.

15.30 Zakończenie seminarium

Tags: asperger, autyzm, nie-kosmita, seminarium